24 0

Andülasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Andülasyon kilo verme sürecinde sizlere yardımcı olacak ve etkili bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak son derece faydalı bir uygulamadır.

Andülasyon yöntemi ile bölgesel zayıflama son yıllarda oldukça gündemde olan bir konudur. Andülasyon aslında bölgesel zayıflama için kullanılan temel bir yöntem değildir. Ancak bu yöntemin zayıflama üzerinde yadsınamaz etkileri vardır. Almanya’daki üniversitelerde doktorların ve kliniklerin ortak çalışmaları neticesinde ortaya çıkan bu teknoloji aslında bütüncül sağlık üzerinde etkilidir. Bilindiği gibi kilo vermek isteyenlerin önündeki en önemli engellerden biri vücudun fazla su tutması yani ödemdir. Andülasyon teknolojisi de tam olarak bu amaçla geliştirilmiş önemli bir yöntemdir.

Andülasyon Yöntemi Nedir?

Andülasyon teknolojisinde temel prensipte vücutta bulunan lenfatik sistemler ve venöz sistemler uyarılır. Bu sistemler üzerinde meydana gelen uyarıcı etkiler neticesinde de vücuttaki dokulardan dışarıya su çıkarılması sağlanır. Vücut için son derece önemli bir tehdit olan su tutulması yani ödem, bu yöntem sayesinde vücuttan dışarıya atılır. Bu da hem su tutulmasına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavi edilmesinde hem de kilo verme sürecinde etkilidir.

Andülasyon Terapisinin Kullanıldığı Alanlar

Andülasyon tedavi yöntemi birçok alanda kullanılır ve vücutta etkili sonuçlar elde edilir. Vücutta su tutulmasını engellediği için başta bu sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavi edilmesinde etki gösterir. Bunun yanı sıra;

  • İç organlarda var olan yağların yok edilmesinde
  • Karın bölgesindeki yağlanmaların giderilmesinde
  • Bacaklarda oluşan dolaşım problemlerinin düzeltilmesinde
  • Vücut metabolizmasının yavaşladığı durumlarda
  • Vücuttaki ödemin atılmasında
  • Kabızlık sorununun düzeltilmesinde

Andülasyon genel olarak yukarıdaki durumların düzletilmesinde etkili bir yöntemdir. Yukarıda belirttiğimiz sorunlar düzeltildiğinde de doğal olarak kişilerin kilo verme süreci hızlanmakta ve çok daha kolay hale gelmektedir.

Andülasyon Yöntemi ile Kilo Vermenin Faydaları

Andülasyon yöntemi vücutta oluşan ödem sorununu çözdüğü ve dolaşım sistemine fayda sağladığı için zararı olmayan bir zayıflama tedavisidir. Tabi kilo verme sürecinde bu tedavinin tek başına yeterli olmayacağını belirtmemiz gerekir. Bu tarz yöntemler sizlere sadece yardımcı ve destek olacak yöntemlerdir. Bunlarla birlikte mutlaka kişilerin sağlıklı beslenmesi ve egzersiz yapması gerekir. Bu sayede andülasyon kilo verme yöntemi olarak hem faydalı hem de etkili olacak ve gönül rahatlığıyla uygulanabilecektir.

Benzer İçerikler

Fitness Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Fitness salonu seçerken bazı önemli detayların üzerinde durarak
Devamını Oku

Lazer Epilasyona Başlamak İçin En Uygun Zaman

Lazer epilasyon uygulamaları için en ideal mevsim güneşin
Devamını Oku

Sağlıklı Bir Cilt İçin Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı profesyonel olarak da uygulanabilen v
Devamını Oku

Fitness’a Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Fitness ile zayıflamak ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir