30 0

Düzenli Olarak Yaptırılması Gereken Cilt Bakımları

Cilt bakımları cildinizin her daim güzel, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak önemli işlem adımlarından oluşur.

Cilt bakımları kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin rutininde olması gereken işlemlerdir. Evde düzenli olarak yapılan cilt bakım uygulamalarının yanı sıra mutlaka kişilerin profesyonel olarak da bu konuda destek alması gerekir. Özellikle cilt yapısı gereği siyah nokta, sivilce oluşumuna meyilli veya aşırı kuru bu yüzden de nemsiz olan ciltler için çoğu zaman evde yapılan uygulamalar yetersiz kalabilir. Belirli aralıklarla cilt bakım merkezlerinde düzenli olarak yaptırılması gereken işlemler kesinlikle atlanmamalıdır. Bu bakımların neler olduğu ve hangi sıklıkla yapılması gerektiği konusunda sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Güzellik Salonlarında Yaptırılması Gereken Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakımı kişinin nasıl göründüğünü ve en önemlisi de kendini nasıl hissettiğini doğrudan etkileyen bir işlemdir. Yani bu tarz rutin işlemlere kesinlikle sadece görsel olarak bakılmamalıdır. Çünkü temelde daha iyi görünen bir cilt aynı zamanda özgüven sağlar, kişinin daha az makyaj yapmasını ve daha az vakit harcamasını sağlar. Tabi tüm bu olanaklar için bazı işlemlerin, profesyonel eller tarafından düzenli olarak yapılması gerekir. Bu işlemler;

Cilt Temizliği

Cilt temizliği özellikle yağlı ve karma cilde sahip kişilerde mutlaka ayda bir iki ayda bir profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bu işlem sırasında cilt, gözeneklerin içinde bulunan siyah nokta ve kirden arındırılmalıdır. Cilt temizliği öncesinde, cilde verilen buhar sayesinde gözenekler iyice açılır ve genelde vakum benzeri bir cihazla gözeneklerin içi derinlemesine temizlenir.

Derinlemesine Peeling İşlemi

Ciltten fazla yağ, kir ve ölü deriler çıkarıldıktan sonra derinlemesine bir temizlik için mutlaka iyi bir peeling uygulaması yapılmalıdır. Birçok güzellik merkezi peeling işlemini, cilt temizliği paketine dahil olarak zaten sunmaktadır.

Cildin Nemlendirilmesi

Belki de en önemli ve gerekli aşamalardan biri cildin nemlendirilmesidir. Cilt yap ve kirden arındırılırken ve en önemlisi peeling işlemi sonrasında çok fazla kurur. Tekrar pH değerinin kazandırılması ve daha canlı bir cilt için yoğun nemlendirme gereklidir.

Cilde Vitamin Desteği

Sürekli olmasa da mutlaka belirli aralıklarla cildin ihtiyaç duyduğu şekilde cilde vitamin desteği yapılmalıdır. Havalar, beslenme koşulları, stres ve koşuşturmaca ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasını engeller. Bu yüzden bunların zaman zaman takviye edilmesi gerekir. Medikal cilt bakımı işlemleri de belirli aralıklarla uygulanarak, ciltte tam anlamıyla bir onarım sağlanabilir.

Benzer İçerikler

En Etkili Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Masaj bedensel ve ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayan, yüzyıllardır
Devamını Oku

Düzenli Olarak Yüzmenin Vücuda Faydaları

Düzenli yüzmenin faydaları oldukça fazladır ve bu yüzden
Devamını Oku

Neden Gelin Hamamı Yapılır?

Gelin hamamı oldukça eski dayanan bir kültürdür ve
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir