36 0

En Etkili Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Masaj bedensel ve ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayan, yüzyıllardır uygulanan son derece önemli ve etkili bir yöntemdir.

Masaj yüzyıllardır uygulanan ve sağlık açısından çok faydalı olan bir uygulamadır. Çoğu yerde bu uygulamalar alternatif tıp olarak düşünülmekte hatta oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Farklı sağlık sorunlarına ve aslında masajdan beklentilere göre farklı masaj çeşitleri vardır. Sizlere hem ülkemizde hem de dünyada popüler olarak uygulanan en etkili masaj hangileri merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise sizlere profesyonel bir salonda yaptırabileceğiniz en faydalı ve etkili masaj uygulamalarından bahsetmek istiyoruz.

Mutlaka Denenmesi Gereken Masaj Çeşitleri

Dünya genelinde bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış ve etkin olarak uygulanan birçok masaj çeşidi vardır. Uygulanan her masaj yönteminin faydası ve etkisi de farklıdır. Bu yüzden etkili bir masaj uygulaması öncesinde hangi masajın ne işe yaradığının ve hangi amaçlarla uygulandığının bilinmesi gerekir. Tercih edebileceğiniz masaj çeşitleri ve bu uygulamaların faydaları neler gelin birlikte inceleyelim.

Klasik (İsveç) Masajı

Masaj denildiğinde akla ilk gelen yöntem İsveç veya daha yaygın bilinen ismi ile klasik masaj olmaktadır. Bu masajın en önemli faydası ve etkisi tüm vücudu gevşetmesidir. Ayrıca kandaki oksijen seviyesini artırır ve kas toksinlerinin atılmasını sağlar. 45 dakikalık bir İsveç masajı ayrıca bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve stres, depresyon psikolojik sorunlarla baş etme noktasında etkili olacaktır.

Relax Masaj

Akıcı ve hafif vuruşlarla uygulanan Relax masajı, vücudunuzun gevşemesi, stres atmanız ve rahatlamanız üzerinde etkilidir. Relax masajının en önemli özelliklerinden biri oldukça kaliteli ve etkili yağların kullanılmasıdır. Gündelik yaşamınızda çok stresli ve gerginseniz düzenli olarak yaptıracağınız masaj uygulamaları ile sizler de yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Antistress Masaj

Antistress masajı sırt ağrılarının giderilmesi ve stresin azaltılması için uygulanan oldukça etkili bir masaj yöntemidir. Başarılı bir masaj salonu aracılığıyla yaptıracağınız düzenli masaj uygulamaları ile hem bedensel hem de ruhsal sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Medikal Masaj

Medikal masaj hasta veya eskisi gibi çalışmayan organların, masaj uygulamaları ile iyileştirilmesini amaçlayan bir yöntemdir. Bilimsel olarak kanıtlanmış son derece önemli etkileri ve faydaları vardır. Spa merkezi olarak görev alan yerlerde de rahatlıkla yaptırabileceğiniz masaj uygulamaları ile sizler de yorucu işinizin stresinden, yorgunluğundan ve genel olarak sıkıntılarından kurtulabilirsiniz. Masaj salonlari konusunda sadece biraz dikkatli ve özenli olmanız yeterli olacaktır.

Benzer İçerikler

Kese Yaptırmanın Cilde Olan Mucizevi Faydaları

Hamamda düzenli olarak kese yaptırmak cildiniz ve genel
Devamını Oku

Andulasyon Yöntemi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Andulasyon cihazı ile kilo vermek son yıllarda diyet
Devamını Oku
uzakdogu masajı

Uzakdoğu Masaj Türleri Nelerdir?

Uzakdoğu masajları oldukça köklü bir tarihe sahiptir ve
Devamını Oku

Fitness’a Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Fitness ile zayıflamak ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir