31 0

Manikür Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Manikür doğru şekilde ve doğru zaman aralıkları ile bir de profesyonel yerlerde yapıldığında son derece etkili ve faydalı olan bir işlemdir.

Manikür bakımlı ve sağlıklı ellere, tırnaklara sahip olmanız için düzenli olarak yaptırmanız gereken bir işlemdir. Gün geçtikçe daha fazla insan düzenli olarak manikür yaptırmaya başlamakta ve bu alanda destek almaktır. Düzenli olarak manikür yaptırmak önemlidir ancak hem bu işlemin doğru şekilde yapılması hem de doğru aralıklarla yapılması gerekir. Aksi halde yaptıracağınız işlemlerin faydadan çok zararını görebilirsiniz. Özellikle ilk kez manikür yaptıracakların da bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir.

Neden Düzenli Manikür Yapılmalı?

El bakımı kişisel bakım uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir. Bu uygulamalar sayesinde daha sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Ellerin ötesinde tırnaklar, tırnak etleri çok daha iyi görünür ve daha sağlıklı olur. Bir süre tırnak etlerinizle ilgilenmediğinizde hemen neye dönüştüklerini ve nasıl göründüklerini görebilirsiniz. Hiç hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Üstelik istemsizce bu tırnak etleri ile oynamaya başladığınız da yara eder ve iltihaplanmasına neden olursunuz. Bu tip sorunlar ilk başlarda önemli değil gibi gözükse de zamanla ciddi tahribatlara neden olur.

Manikür Kaç Günde Bir Yapılmalı?

El tırnak bakımı uygulamaları olan manikür yaptırmak güzel bir işlemdir ancak doğru şekilde ve doğru aralıklar yapılması gerekir. Bu işlemlerin arasındaki süreyi çok açarsanız etkisi yeterince iyi şekilde görünmeyecektir. Yani arasındaki süre ne kadar açılırsa o kadar etkisi de azalacaktır. Tabi çok daha iyi görünür veya daha sağlıklı olur diye çok sık sık da yapılmaması gerekir. Bu durumda da tırnak etleriniz zarar görebilir. Doğru zaman aralığı manikür için ortalama 2 haftada bir şeklindedir. Tırnaklarınızın yapısına ve tırnak etlerinizin uzamasına göre bu süre değişiklik gösterir.

Manikür Nerede Yaptırılmalı?

Evde manikür yapmak son yıllarda popüler hale gelse de bazı sakıncaları vardır. Öncelikle tırnak etlerinize zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bunun yerine daha profesyonel ve güvenilir şekilde hizmet alabileceğiniz salonları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Manikür salonları vardır veya bugünü güzellik merkezlerinde, kuaförlerde ve cilt bakım merkezlerinin neredeyse hepsinde manikür ve pedikür hizmeti verilmektedir. Burada görevli olan uzman kişiler aracılığıyla el ve tırnak bakımınızı en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Düzenli SPA’ya Gitmenin Cilde Yararları

Düzenli olarak SPA’ya gittiğinizde ve buradaki uygulamalardan yararlandığınızca
Devamını Oku

Sağlıklı Bir Cilt İçin Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı profesyonel olarak da uygulanabilen v
Devamını Oku

Andulasyon Yöntemi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Andulasyon cihazı ile kilo vermek son yıllarda diyet
Devamını Oku

Medikal Masaj Terapisi ile Yenilenin

Medikal masaj yorgun veya hasta organların yeniden hayata
Devamını Oku

Düzenli Olarak Yüzmenin Vücuda Faydaları

Düzenli yüzmenin faydaları oldukça fazladır ve bu yüzden
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir