47 0

Pilatese Başlamadan Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar

Pilatese başlarken yapmanız gereken en önemli hazırlık iyi bir pilates salonu ve burada sizinle çalışacak ve yardımcı olacak iyi bir eğitmen bulmaktır.

Pilates daha esnek ve daha dingin bir vücuda sahip olmak için uygulayabileceğiniz etkili bir egzersiz biçimidir. Ayrıca kilo vermek isteyenlerin özellikle kilo verme sürecinde hem yağ yakımını hızlandıran hem de vücudunun şekillenerek incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Pilatesin bir diğer önemli özelliği aslında bir egzersiz uygulamasından ziyade sizleri bedensel ve ruhsal olarak rahatlatan, dinginleştiren ve en önemlisi de yaşam tarzınızı değiştiren bir spor olmasıdır. Bu etkili spora veya egzersize başlamadan önce bazı hazırlıklar yapmanız gerekir. Böylece süreci çok daha kolay ve sürdürülebilir hale getirebilirsiniz.

Size Yakın ve Aynı Zamanda İyi Bir Pilates Stüdyosu Bulun

Yeni bir egzersize veya spora başlamak her zaman zor ve göz korkutucudur. Bir de böyle bir durumda bunun için uzak mesafedeki bir yere gitmek zaten az olan hevesinizi de kaçıracaktır. Bu yüzden pilatese başlarken yapacağınız ilk şey iyi bir pilates stüdyosu bulmaktır. Bu stüdyodaki ekipmanların tam olduğundan ve özellikle yeni nesil reformer pilates yapmaya yarayan aletlerin olduğundan emin olmanız gerekir.

İyi Bir Pilates Eğitmenini Unutmayın

Pilates yaparken sizlere destek olacak ve ihtiyaç duyduğunuz anda yardımcı olacak iyi bir eğitmen başarmanın yarısından bile fazladır. Bu yüzden gittiğiniz merkezde sizlere eşlik edecek alanında başarılı ve iletişimi kuvvetli bir pilates eğitmeni bulmanız gerekir.

Pilates İçin Uygun Kıyafet Alın

Pilates yaparken rahat etmenizi sağlayacak tamamen buna uygun üretilen kıyafetler temin etmeniz gerekir. Genel olarak tayt veya spor eşofmanları bunun için uygundur. Spor mağazalarında kolaylıkla bu kıyafetleri bulabilirsiniz. Bu konuda zorluk yaşadığınızda pilates yaparken ne giyilir konusunda araştırma yapabilirsiniz.

Pilates Merkezinde Haftalık Plan Yapın

Pilates merkezi olarak görev yapan kurumlar, pilatese başladığınızda sizlere daha düzenli ve planlı olarak bu egzersizi yaptıracağı için aslında bu kadar önemlidir. Merkezde sizlere destek olacak hoca sayesinde kendinize uygun biçimde bir plan oluşturmanız gerekir. Tüm bunları pilates salonu ile görüşüp, kayıt oluşturduktan sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. Tabi kayıt olurken yıllık, aylık veya hangi periyotlarda ödeme aldıkları konusunda mutlaka bilgi almanız gerekir.

Benzer İçerikler

Ayak Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Ayak sağlığının korunması için mutlaka profesyonel olarak hizmet
Devamını Oku

Sağlıklı Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı kilo almak için yapılması gereken bu alanda
Devamını Oku

Masaj Yaptırdığınızda Vücudunuzda Neler Olur?

Masaj yaptırmak vücudunuzda mekanik, fizyolojik ve psikolojik faydalar
Devamını Oku

Pilatese Başlamak İçin 4 Neden

Pilatese başlamak hayatınızda önemli değişimleri beraberinde getirir ve
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir