32 0

Sağlıklı Beslenmede Ketojenik Diyet Devrim Yaratıyor

Diyetisyen desteği alarak sizler de ketojenik diyet veya farklı bir beslenme düzenine geçebilir ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Ketojenik diyet veya daha çok bilinen ismi ile keto diyet son yıllarda oldukça popüler haline gelmiş bütüncül sağlık sağlayan bir beslenme biçimidir. Bu beslenme biçiminin en önemli özelliklerinden biri hızlı kilo vermenizi sağlayacak bir metot olmasıdır. Üstelik hızlı kilo verme yöntemleri genel olarak sağlıksız ve tehlikeli sonuçlar yaratsa da ketojenik diyet veya beslenme biçimi doktorlar tarafından tavsiye edilen faydalı bir yöntemdir. Bu alanda eğitim almış diyetisyen veya beslenme uzmanı ile uygulayacağınız keto diyeti ile sizler de sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz.

Ketojenik Diyet Nedir?

Keto diyeti temelde karbonhidratı sınırlayan ancak günlük beslenme düzeninde sağlıklı yağların tüketimini artıran bir felsefeye dayalıdır. Buna göre kişilerin gün içinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi şekerden değil sağlıklı yağlardan alması sağlanır. Geçmişte bazı hastalıkların tedavi sürecinde doktorlar tarafından önerilse de günümüzde daha çok sağlıklı kilo vermek isteyenlerin favori beslenme düzenidir. Bu diyet veya beslenme düzeninde kişiler olabildiğince az karbonhidrat alırken daha çok sağlıklı protein ve yağ ile beslenir. Bu beslenme biçimini diğer diyet listelerinden ayıran en temel fark ise diğer diyetlerde yasak olan birçok besinin bu diyette kendine yer bulmasıdır.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Ketojenik beslenme düzeni genel olarak faydalı ve sağlıklı olsa da bazı kişiler ve özellikle kronik rahatsızlığı olan hastalar için uygun olmayabilir. Bu yüzden kesinlikle uzman kontrolünden yapılması gereken bir diyettir. Her şeyden önce uzman görüşü alınmalı ve kişilere bazı tetkikler yapılmalıdır. Bunların neticesinde de kişilerin diyete uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Diyetisyen kontrolünde uygulanması gereken bu diyet özellikle karaciğer rahatsızlığı olan bireyler için uygun değildir. Ayrıca diyeti uygulamak isteyenlerin bilmesi gereken temel konu diyetin büyük oranda yağ ağırlıklı beslenme düzenine uygun olduğudur.

Ketojenik Diyet Yaparken Uzman Desteği Almak

Sağlık merkezi veya beslenme uzmanı olarak görev alan kişiler aracılığıyla diyet yapmak her zaman çok daha uygundur. Çünkü bu kişiler sayesinde hangi beslenme düzeninin sizlere daha uygun olduğunu öğrenebilir ve düzenli kontroller neticesinde yolunuza devam edebilirsiniz. Onlar aracılığıyla ancak ketojenik diyet listesi elde edebilir ve onların kontrolünde bu listeyi uygulayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Masaj Fırsat ve Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Masaj fırsat ve kampanyaları doğru şekilde takip edildiğinde
Devamını Oku

Andülasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Andülasyon kilo verme sürecinde sizlere yardımcı olacak ve
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir