22 0

Tatil Dönüşü Yapılması Gereken Cilt Bakım İşlemleri

Tatil sonrası cilt bakımı yaptırarak sizler de tatilin cildinizdeki yıkıcı etkilerinden korunabilir ve yaşlanmayı önleyebilirsiniz.

Tatil sonrası cilt bakımı her zamankinden çok daha önemlidir. Çünkü tatil boyunca hem bulunduğunuz bölgedeki iklimin değişmesi hem güneşe çok fazla maruz kalmak hem de beslenme düzeninizin değişmesi cildinizde çeşitli tahribatlara neden olur. Bu yüzden tatil dönüşünde mutlaka cilt, vücut ve özellikle saç bakımı yaptırmanız gerekir. Cilt bakımı ve diğer tüm bakım işlemleri için mutlaka güvenilir ve profesyonel bir merkeze başvurmalı ve destek almalısınız. Zaten birçok merkez ve salon genel olarak tatil sezonu sonrası için kampanyalar ve fırsatlar hazırlamaktadır.

Tatil Sonrası Mutlaka Yaptırılması Gereken Bakımlar

Uzun ve güzel bir tatili geride bıraktığınızda cildiniz, saçınız ve vücudunuz için ne yazık ki aynı şeyler söz konusu olmaz. Yüz, vücut ve saç olmak üzere farklı bölgelerinizde çeşitli profesyonel işlemlere ihtiyaç vardır. Genel olarak bölgesel anlamda yapılması gereken işlemlerden bahsetmek istiyoruz.

Yüz bakımı

Tatil boyunca güneşten korunmak için daha fazla kullanılan güneş koruyucular, cilt üzerindeki gözeneklerin daha fazla tıkanmasına neden olur. Bu yüzden tatil sonrasında öncelikle gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Bunun içinde etkili bir peeling işlemine ihtiyaç vardır. Yoğun peeling sonrasında ise yüz maskeleri ile cilde tekrar nemi ve kaybettiği vitaminleri kazandırılmalıdır.

Vücut Bakımı

Tatilde sadece yüzümüz değil aynı zamanda vücudumuzda zarar görür. Çok fazla güneşe maruz kaldığı için çok kurur ve en önemlisi de yanıklar oluşabilir. Yanıklar daha sonrasında güneş lekelerine dönüştüğü için mutlaka kontrollü güneşlenmek gerekir. Tatil sonrası çok fazla tahriş edilmeden ayrıca cildin ölü derilerden arındırılması için kese uygulaması yapılması ve nemlendirilmesi önemlidir. Vücut bakımı için de aynı şekilde profesyonel destek alabilirsiniz.

Saç Bakımı

Tatilde güneş ve denizin etkisi ile en fazla zarar gören ve durumdan olumsuz etkilenen yerler saçlardır. Özellikle boyalı saçlarda çok ciddi bir tahrip oluşabilir. Bu yüzden de saç bakımı tatil dönüşü asla ihmal edilmemelidir. Mutlaka az da olsa bir kesim ve bakım maskeleri uygulanmalıdır. Tatil dönüşü cilt bakımı son derece önemli ve gerekli işlemler barındırır. Bu işlemler yapılmadığında kalıcı lekeler oluşabilir. Bu yüzden mutlaka tatil dönüşünde iyi bir güzellik merkezine gitmeniz çok önemlidir.

Benzer İçerikler

Kese Yaptırmanın Cilde Olan Mucizevi Faydaları

Hamamda düzenli olarak kese yaptırmak cildiniz ve genel
Devamını Oku

Düzenli Hamama Gitmenin Faydaları

Hamam faydaları ile artık tüm dünyada ün kazanmış,
Devamını Oku

SPA Otellerini Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

SPA otelleri güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz veya
Devamını Oku

Lazer Epilasyona Başlamak İçin En Uygun Zaman

Lazer epilasyon uygulamaları için en ideal mevsim güneşin
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir