37 0

Yogaya Başlamanız İçin 8 Neden

Yoga yapmak sizlere bedensel, ruhsal ve zihinsel farkındalık kazandırır ve tüm bunların sayesinde de daha birçok fayda sağlar.

Yoga fiziksel bir aktivite gibi gözükse de aslında hem fiziksel olarak rahatlamanızı sağlayan hem de aynı zamanda ruhsal gelişiminizi önemli ölçüde etkileyen önemli bir yaşam tarzıdır. Yaşam tarzıdır diyoruz sanılanın aksine yoga bir egzersiz veya bir spor değildir. Bir felsefesi olan ve buna bağlı olarak da insan bedeninde yüksek oranda farkındalık sağlayan önemli uygulamalar bütünüdür. Yoga yapmanız için sizlere birbirinden önemli 8 neden hatta çok daha fazlasını bile sayabiliriz. Gelin neden yogaya başlamanız gerektiğinin nedenlerini konuşalım.

Vakit Kaybetmeden Yogaya Başlamanız İçin İşte 8 Neden

Yoga yapmak için bir nedene veya bir motivasyona ihtiyacınız varsa sizlere vakit kaybetmeden yogaya başlamanız için 8 neden vermek istiyoruz.

1.Daha Güçlü ve Esnek Bir Beden

Yoga yapmak vücudunuzu hem esnetir ve esnekliğini artırır hem de çok daha güçlü olmasına katkı sağlar.

2.Bedeni, Zihni ve Ruhu Birlikte Kullanmayı Öğrenmek

Yoga yaparken beden, ruh ve zihin birlikte hareket eder ve hayatı boyunca ayrılmamak üzere bir ortaklık sağlar.

3.Bedene ve O Ana Odaklanmayı Öğrenmek

Yoga yapmak bedeninize ve aynı zamanda da yaşadığınız ana odaklanmanızı sağlar. Normal koşullarda günümüz dünyasında bu oldukça zordur.

4.Nefesin Gücünü Fark Etmek

Yoga yaparken aynı zamanda ciddi bir nefes egzersizi çalışması yapılır. Birçok kişi yogaya başlayana kadar doğru nefes aldığını sanır ancak gerçek nefes deneyimini ancak yoga ile yaşayabilirsiniz.

5.Bedenin Sınırlarını Tanımak

Yoga bedeninizi zorlamayı öğreten ve bununla birlikte bedenin sınırlarını sizlere tanıtan bir uygulamadır. Aslında bu noktada evde yoga yapmak çok sağlıklı bir durum değildir. Bazı hareketlerin hatalı yapılması bedeniniz için sorun olabilir. En azından ilk yoga deneyiminiz için profesyonel destek almanız çok daha iyidir.

6.Stresi Azaltmak

Yoganın insan bedenine ve zihnine yaptığı en güzel şey kuşkusuz stresi azaltmasıdır. Yoga sırasında ana odaklandığınız, doğru nefes aldığınız ve gevşediğiniz için stres seviyeniz büyük oranda azalır.

7. Sabretmeyi Öğrenmek

Yoga insana aynı zamanda başarmak için sabretmek gerektiğini öğreten bir felsefeye sahiptir. Yogaya başlayıp, devam ettiğinizde sonrasında farklı alanlarda da sabretmeyi öğrenebilirsiniz.

8. Tüm Bunları Yaparken Eğlenmek

Yoga bedene, ruha ve zihne sağladığı faydaların yanında çok eğlenceli ve keyiflidir. Bu da bonus olarak yogaya başlamanız için mükemmel bir nedendir.

İyi bir yoga stüdyosu bularak sizler de vakit kaybetmeden yogaya başlayabilir ve yoganın bedeninize, ruhunuza ve zihninize atacağı şeylere kavuşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tatilde Alınan Kilolar Nasıl Verilir?

Tatil kiloları hemen müdahale edildiğinde kolayca gidebilirken tatil
Devamını Oku

En Etkili Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Masaj bedensel ve ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayan, yüzyıllardır
Devamını Oku

Fitness Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Fitness salonu seçerken bazı önemli detayların üzerinde durarak
Devamını Oku

Manikür Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Manikür doğru şekilde ve doğru zaman aralıkları ile
Devamını Oku

Masaj Salonlarından Masaj Kampanyaları

Masaj salonlarında masaj yaptırmak istediğinizde uygun fiyatlar için
Devamını Oku

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir